Біографія

Олександр Гоноболін

Сторінки біографії

Олександр Гоноболін

Скрипаль, диригент та композитор.

Народився 27 листопада 1953 року у Росії.

Народний артист України, Член Національної спілки композиторів України, Почесний громадянин міста Херсона, Член правління Благодійного Фонду громади міста Херсон «Захист».

Член та володар диплому та золотої медалі Французького академічного товариства ARTS-SCIENCES-LETTRES.

Лауреат міжнародного конкурсу Crossover Composition Award у Німеччині, володар почесної премії Project Trio у США, переможець конкурсу композиторів Асоціації музичних педагогів Південної Кароліни.

1978 року закінчив Національну музичну академію України імені П.І. Чайковського за класом скрипки професора Ольги Пархоменко.

Олександр Гоноболін виступав як соліст скрипки з Абхазькою державною філармонією Сухумі, а також Херсонською та Миколаївською філармоніями в Україні. Він був диригентом камерного оркестру «Каприччіо» (пізніше «Арс Нова») у Миколаєві та викладачем Сухумської та Херсонської музичних шкіл.

Дав сольні концерти в Україні, Грузії, Абхазії, Росії, Франції, Болгарії, Угорщині, Німеччині, Голландії, Іспанії та Ізраїлі, виконуючи твори відомих авторів, а також власну музику.

Він написав понад 400 творів симфонічної та камерної музики до ансамблів, фортепіано, струнних інструментів, музичних театральних вистав, а також вокальних творів. Автор численних творів для учнів музичних шкіл.

24 лютого 2023 р. у роковини початку війни в Берлінській філармонії симфонічний оркестр виконав «Адажіо» О.Гоноболіна на знак солідарності з Україною. «Реквієм» і «Пробудження» не раз звучали у виконанні Камерного оркестру Іспанії. 14 серпня 2023 р. маестро диригував Національним камерним ансамблем «Камерата» в Національній філармонії України, де відбулася прем’єра його твору «Пори року» у виконанні народної артистки України Богдани Півненко.

Пан Олександр не припиняє брати участь у благодійних концертах на допомогу Україні в Європі. Як член правління Благодійної організації «Фонд громади міста Херсон «Захист» пан Олександр весь час бере участь у допомозі мешканцям підтопленого і нещадно обстрілюваного Херсона.

Коментарі

пн, 01/18/2016 - 17:50

Учащиеся ШГТ прониклись красотой и мелодичностью творческого концерта, в репертуаре которого лучшие образцы мировой классики, произведения украинских композиторов, а также авторские композиции А. Гоноболина.

Додати коментар

Увага!

З питань придбання нот, збірок, замовлення аранжувань і таке інше пишіть Олександру Чарльзовичу Гоноболіну на пошту: gonobolin@meta.ua

Придбати ноти можна на сайті MusicaNeo

  • Українська
  • English